Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_8_20171028_1267565182.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

AXEL PAULI - mladý vínař Z MOSELY

Vážení klienti a přátelé,

 

pokračujeme v malé prezentaci našich vinařů, jejichž vína jsme doplnili do našich zásob.

Poslali jsme vám povídání o vinařich z Rheingau - Schloss Vollrads a Weingut Johanihoof- Eser

Teď něco málo o Mosele a vinaři Axel Pauli.

Tento světoznámý region se nachází na březích Mosely a jejích přítoků Ruweru a Saary. Je to kouzelné místo s vinicemi pnoucími se do prudkých strání až závratně příkrých kopců. Na každé plošince břidlicovitého podloží bohatého na minerály, které dodávají místním vínům nezaměnitelnou chuť, rostou révové keře. Někdy se člověk diví, jak se k nim při kultivaci a sběru vinaři dostanou. Leccos pochopíte, když si prohlédnete systémy lanovek pnoucích se po příkrých svazích, ze kterých vás až jímá závrať.

Zdejší vína jsou rozdělena do stejných apelací jako jejich příbuzní z RheingauMoselský Riesling.

Mosela je nejslavnější z 13 vinařských oblastí v Německu a také třetí největší z hlediska objemu výroby. Stejně jako u mnoha německých regionů je nejvíce spojena s širokou škálou stylů vína vyrobených z  odrůdy Ryzlink rýnský. Nejlepší vína z Mosely mají krásně světlou barvu a málo alkoholu, mohou být intenzivně voňavé s krásnými květinovými a minerálními tóny a dokonalou rovnováhou sladkosti a kyselosti .

Ryzlinkovým duchovním domovem jsou nepochybně oblasti, které sledují střední Rýn a dolní Moselu, dvě z evropských velkých řek vína. Zde najdeme klíčové vinařské oblasti Německa , nejvíce proslulé Mosel , Rheinhessen , Rheingau a Pfalz . Ryzlinkové vinice pokrývají strmé svahy bohaté na břidlice nad slavnými řekami a využívají se k výrobě svěžích, minerálních vín s výraznou kyselinkou,  která jsou podle špičkových světových kritiků považována za nejjemnější bílá vína.

 

Axel Pauly je jednou z rostoucích hvězd německého vinařství.

 Vinařství Axel Pauly se nachází v Lieseru na střední Mosele vedle Bernkastelu a je typickým rodinným vinařstvím.

Od práce na vinici až po lahvování je veškerá práce prováděna rodinou. Zkušenosti jsou přenášeny z generace na generaci.

Vinice pokrývají téměř devět hektarů  na strmých svazích Lieserer Niederberg-Helden a menší část na Bernkastel-Kueser Kardinalsberg.  Vinice jsou všechny orientovány na jih nebo jihozápad, mají typickou šedou břidlicovou půdu a sklon až 80 stupňů! Moselská vinařská oblast má díky chladnému klimatu dlouhou vegetační dobu, v důsledku toho produkuje vína bohté na  ovocné tóny, obohacené minerálními odstíny kamenité půdy. Vína jsou vždy lehká co do obsahu alkoholu.

Dědeček Peter Pauli, v roce 1964 naplnil první lahve, v té době  měl ještě hlavní profesi  Moselfischer, neboli rybář na řece Mosele.

Rudolf Pauly - otec Axela,  péčoval o 8 hektarů vinic na strmých vinicích Mosely . Zkušenosti Petera Paulyho a jeho syna Rudolfa mají  stále velký vliv styl Axelových vín. Od roku 2004 byl Junior Axel Pauly zodpovědný za sklep a

od roku 2009 je Axel Pauly převzal za rodinné vinařství třetí generace.

Axel se učil vinařskému uměni  ve Falcku a v Rheingau, studoval v ​​ Geisenheimu a pak se rozjel po světě a vydal se do zámoří.

Pracoval ve vinařství  v Kalifornii a  na Novém Zélandu.

Axel Pauly patří ke generaci vinařů, kteří přinesli legendární renesanci k nejtypictějšímu německému vinařství

s čerstvymi nápady a zkušenostmi z celého světa.

Vliv jeho studií ve vinařstvích po celém světě, styl vína a nové know-how, které přinesl do vinařství,vedlo k tomu, že se stal

jedním z nejlepších madých vinařů v Německu.

Úchvatnou charakteristikou všech vín Axela je čistota, krystalický charakter, délka dochuti a mineralita všech jeho vín.

Axel přinesl mnoho  nových nápadů a přístupů ke zpracování vína. Změnil styl vína na  vína s větší svěžeství  a ovocem. Prosazuje novou práci s vínem nejen ve vinici a ve sklepě, ale také v prodeji a marketingu. Například štítky vína představují nejen krajinu Mosely, ale při otočení lahví o 90 stupňů objevují tvářové profily tří generací vinařů - Petera, Rudolfa a Axela Paulyových. Jeho vína mají regionální identitu,  jsou lehká, přímočará a charakterizovaná typickou břidlicovou mineralitou
šedé a modré břidlicové půdy v Lieseru, která je chladnější než červená břidlice v Bernkastelu, proto jsou místní vína více minerální než u slavnějšího souseda - Bernkastelu.

 

 Většina vín Axela Paulyho jsou suchá,  jsou uzavřena šroubovacím uzávěrem, aby se zachovala čistota a svěžest z ryzlinku, pěstovaného na známých břidlicových půdách Mosely.

Znalci hodnotí jeho vína jako vína generace :

 "Axel Pauly ví, kam chce jít. Pauly chce vytvořit stylové víno s vlastním charakterem. "

Dovezli jsme od něj , Generations Riesling Feinherb, 2017
Generace Mosel je ryzlink polosuchý, QbA,Feinherb s množstvím čerstvých, zralých ovocných charakteristik a křupavosti. Ve stylu vína je vyvážena kyselinka, která prochází jádrem tohoto elegantního vína.

Qba s 11 % alkoholu, cena 224 korun

 

Axel Pauli

PURIST RIE.KAB.TROC.017 0,75 l , který  velmi potěší

milovníky opravdu suchých riezlingu,

Pauly 'Purist' Riesling Kabinett Trocken, Mosel, Germany

Axel Pauly Purist Mosel Ryzlink je suchý v chuti, má jen 0,8 gramu zbytkového cukru, ale je zralý a texturovaný.
s 11% alkoholu.4
Cena vína je 236 korun
Axel Pauli

HELDEN RIE SP.TROC016 0,75l

HELDEN Axel's "Hrdinové" je suchý Riesling- Spätlese trocken- Axel Paulyho, z nejstrmějšího vinice. Nejen vinohradníci, kteří pracují v těchto strmých břidlicích horách, jsou hrdinové, ale hrozny z těchto vinic dodávají hrdinské víno. Z hroznů 80letých vinic vyniká velmi originální, křišťálově čistá a intenzivní břidlice.  Má 12,5 % alkoholu.
Cena tohoto vína je 386 korun
Axel Pauli
Skvělá příležitost vyzkoušet třeba o Velikonocích