Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_10_20171028_1860261066.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Vinařství Domaine Jean-Marc Bouley

Jean-Marc Bouley vinařstvíVinařství je dnes v rukách mladého  vinaře Thomase Bouley. Ačkoliv na to nevypadá, Thomas se stará o své vinice ve Volnay, Pommardu a Beaune již 11 let. Ke svému otci se přídal roku 2002 poté, co sbíral zkušenosti ve vinařských oblastech světa. Pracoval i na jednom z nejprestižnějších novozélandských vinařství Felton Road z Centrálního Otaga, které je slavné pro svůj Pinot Noir. Jak sám říká, tato zkušenost mu ho nesmírně obohatila hlavně o způsob, jak se stavit k přírodě a k přirozenému životu vinice.

To se projevuje na skvělém zdravotním stavu jeho vinic, (nepoužívá žadné chemické látky přes 10 let), jejichž velká část se může chlubit starými keři, které dodávají vínu na komplexitě. Thomas dává svým vinicím co nejvíce prostoru pro přirozený růst a vývoj. Sám tvrdí, že pouze připravuje podmínky, aby keře a hrozny vyrůstaly v co nejlpeším prostředí. Je to pravý burgundský vinař nové generace, který respektuje vinařské dědictví Burgundska, ale který rovněž přináší nový náhled na práci na vinici projevující se velikým respektem k přírodě  a cyklu vinice. Z Thomase je cítit láska a hluboké porozumění půdě, vinným keřům a "terroir" jeho vinic.

Bourgogne rouge

  • Vinice se rozkládá na počátku svahu apelace Volnay, směrem na jihovýchod. Půda je vápenco-jílová.
  • Víno zraje na sudu 10 měsíců, pouze 10% nových sudů.

Hautes Cotes de Beaune Rouge

  • Vinice je položená na jihžním svahu ve vrchní části apelace Volnay, ve výšce 300 metrů. Jako svá ostatní vína, Thomas sklízí relativně pozdě, aby hrozny dosáhly přirozeně vysoké ovocnatosti. Lahodné víno, nesené ovocem s velkou elegancí.
  • Víno zraje na sudu 10 měsíců, 15% nových sudů.

Volnay

  • Víno pochází z 3,5 ha vinic v apelaci Volnay. Na těchto vinicích se nalézají jak staré, tak mladé keře vysázené před 15 lety. Je to « klasický » Volnay s vůní po zralých třešních a fialkách.
  • 15 měsíců zrání na sudu, 15% nových.

Pro nákup a ceny klikněte ZDE