Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

libanon_20170519_1998793689.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Vinná oblast Burgundsko - Francie

Burgundsko, kraj bohatý na gastronomii a víno, je pro mnohé znalce a milovníky vína tou nejatraktivnější oblastí na světě, a z dobrých důvodů. Produkuje totiž nejlepší Chardonnay a Pinot Noir na světě, vína jsou téměř exluzivně vyrobena z těchto odrůd.  Můžete s tím nesouhlasit, ale nic s tím nenaděláte. Burgundsko je bezpochyby nejprestižnějším vinařským regionem Francie, který se rozkládá ve východní části země. Špičkové viniční tratě se nacházejí ve vyšších polohách svahů s převážně vápencovým podložím, z nichž nejznámější jsou na úpatí tzv.zlatývh svahů- Cote d´Or.

Půdní podložíBurgundsku je převážně vápenec a jíl, místy oblázkovité a se stopami železa, každopádně velmi rozmanité. Sousedící vinice mají často velmi odlišný půdní charakter, a to spolu s velkým množstvím domén a jejich rozmanitými názory na zpracování vína přináší širokou škálu chutí a vůní burgundských vín. Ke cti místních vinařů je nutno říct, že jejich vína jsou v drtivé většině dobré až vynikající. Jako dobrou zajímavost je možno brát i  Aligoté, méně známou a méně prestižní, spíše doplňkovou burgundskou odrůdu (bílé) jako ukázku, jak se dá i relativně nevýznamné víno dobře zpracovat.

Ve srovnání s jinými vinřskými regiony Francie je oblast Burgundska velmi malá a rozděluje se do následujících podoblastí, ze  kterých si můžete u nás zakoupit

vína:

Chablis - nejsevernější uzemí, které se jmenuje podle jedné z vesnic. Na půdním podloží kimmeridžských jílů se pěstuje odruda Chardonnay, která zde dává velmi suchá bílá vína, s výraznými ocelovými ocelivými kyselinami. Vína ze Chablis se dělí do čtyř skupin podle apelací, ze kterých hrozny pocházejí : Petit Chablis, Chablis, Chablis Premier Cru a Chablis Grand Cru, ty poslední dvě nesou na etiketách i označení píslušné vesnice.

Z této oblasti vám nabízíme, skvělá vína z rodinného vinařství Domena Oudin - založené ve vesničce Chichée na jižním okraji Chablis. Postupně rozšířili vinice na nynějších 8 ha s převážně jižní a jihovýchodní expozicí na vršcích v okolí Chichée. Vinařství vedou dvě sestry  Nathalie, která vystudovala enologii a k ní se přidala i její sestra Isabelle. Velmi jsme si oblíbili jejich Chablis village a dve premier Cru- viz povídaní o  nich v kategorii Domaine Oudin.

Cote de Nuits leží jižně od Dijonu a táhne se téměř k městu Beaune. Nikde jinde na světě nedosahuje Pinot Noir takové úžasné komplexnosti a elegance. Burgunďané tvrdí, že velikost jejich vína spočívá v půdě, nikoliv jen v révě, která je pouze nástrojem, skrze něj bohatá minerální vápencová půda Cote de Nuits vyjadřuje svou jedinečnost.Z této oblasti vám nabízíme vína z Domény Trapet Et Fils  a pak  Domaine Patrice Rion.

Cote de Beaune - rozkládá kolem středověkého města Beaune a pochází z ní slavná vína.Jestliže Cote de Nuits je požehnaým uzemím pro Pinot Noir, tak to samé platí tady pro Chardonnay.Tady vám nabízíme vína z vinařství Chavy-Chouet,  Domaine Jean-Marc Bouley a z vinařství z oblasti Sain-Aubin Domine Sylvain Langoureau .

Cote Chalonnaise - je krajina zasažená mezi mírně zvlněnými kopci. Zdejší vinice nejsou kontinuální a shlukují se kolem pěti  velkých vesnic. Pěstují se zde modré i bílé odrůdy jejichž úroveň v poslední době stoupá  a tak dnes Cote Chalonnaise nabízí vína s velmi dobrou kvalitou a za dobrou cenu.

Kromě apelace Cote Calonnais, zde najdeme Bouzeron, Rully, Givry , Montagny.

My vám nabízíme bíllá vína z Rully z Domaine Folie a ze Givry skvělá červená vína z Domaine Desvignes

 Další oblasti Burgundska je Maconnais- která produkuje lehčí červená vína a typicky olejnatá bílá vína. My vám nabízíme vína Domaine Saraziniere.

Jižní okrsek Burgundska je oblast Beaujolais , kde jsou svahy osázeny výlučně odrudou Gamay.

Odsud vína nedovážíme.

 

 

 


Zde naleznete článek o klasifikaci burgundských vín