Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_1_20171028_1044664407.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Články o vínech

Alsasko je nejmenším z regionů Francie, ale krásný.

Alsasko je nejmenším z regionů Francie. Je krásné se spoustou vín, dá se říct různé kvality. Pravda ovšem je, že když víte kam jít, tak najdete vína,

která jsou nádherná, lahodná... atd, zkrátka skvělá a to zejména Sylvaner a Riesling.

 Alsasko se nachází  u hranic s Německem a Švýcarskem. Nabízí polokontinentální klima se studenými zimami a horkými léty.

Skládá se ze dvou departmentů - Bas-Rhin a Haut-Rhin, hlavním městem je Štrasburk.

Kromě přírodních krás nabízí Alsasko turistům i populární Alsaskou vinnou stezku, která je dlouhá 170 km a  stáčí se od severu k jihu, napříč viničními kopci, protože celým Alsaskem se táhne téměř čtyřicet vinných stezek. Koná se zde ročně téměř stovka slavností vín a oslav sklizní.

 V Alsasku najdete sedm alsaských odrůd:

Riesling (Ryzlink rýnský)
Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Pinot gris (Rulandské šedé)
Pinot noir (Rulandské modré)
Muscat d’Alsace (Muškát alsaský)
Sylvaner (Sylvánské zelené)
Gewurztraminer (Tramín)

Úplně jsme se zbláznili do vín Alberta Seltza v Mittelbergheimu a jeho skvělým sylvánským vínům a do rieslingu z Domaine Gresser v Anplau.

Bydleli jsme v městečku Riquewihr, který je nejvyhlášenější vinařskou vesničkou Alsaska a je zařazen do seznamu nejkrásnějších vesnic Francie (Les Plus Beaux Villages de France). Reklamní texty tvrdí, že v uličkách Riquewihru se vrátíte do 16. století a že zde vinice vlastnil i filozof Voltaire.

 

Libanon-cesta za libanonskými víny

Libanon – Velikonoce 14. – 17. 4. 2017

Libanon-cestay za libanonskym vinemLibanon

Den 1 – pátek 14.4.

Ráno přílet, asi 2 – 3 hodiny spánku. Bohatá snídaně na hotelu, potom příjemná procházka po Bejrútu s Tomášem Blahutem, organizátorem zájezdu (a majitelem vinárny V11 Ondříčková 11 Praha 2 )  a místní průvodkyní Halou. Zajímavé vyprávění o firmě SOLIDERE, kterou založil v r 1994 Rafík Harírí, v té době ministerský předseda Libanonu (1992 - 96, potom ještě jednou 2000 – 04, zavražděn neznámými atentátníky 2005) na obnovu občanskou válkou zničeného Bejrútu. Díky tomu je velká část města zrekonstruovaná. Jako každý velký developerský projekt má své příznivce i odpůrce. Dole: rekonstruovaná tržnice, nová budova a rozstřílený Holiday Inn. Bejrut je moc zajimavé město, jak svojí moderní architektůrou, tak příjemnou atmosférou.

Libanon- cesta za libanonskym vinemLibanonLibanonLibanonLibanonLibanon

LibanonLibaanonLibanonLibanonLibanonLibanon

Celý článek »

Od Cabinetu ke Kabinettu – 300 let úspěchu

Cabinetu ke Kabinettu – 300 let úspěchu

Nejzákladnější termín mezi kategoriemi vín, Ryzlinku především, ze zrodil před 300 lety. Slovní spojení „Cabintkeller“ (Kabinetní sklep) bylo použito poprvé na vinařství Schloss Vollrads v regionu Rheingau v roce 1716. Vzhledem k dobrým ročníkům se dařilo několik let získávat vynikající plná vína s velkým potenciálem lahvového zrání. Tato vína byla vysoce ceněna a proto pro ně byl vybudován zvláštní sklep, „Cabinelkeller“. Plány výstavby a sklep samotný jsou dodnes zachovány a při oslavě bylo zrekonstruováno slavnostní předání sklepa.

Později byla tato vína prodávána za vysokou cenu a bylo nutno je odlišit od běžné produkce. Tak se zrodil termín „Cabinetwein“ a zůstal dodnes (od roku 1971 se píše „Kabinett“) synonymem pro elegantní, sofistikovaná vína s nižším obsahem alkoholu.

Schloss Vollrads má neuvěřitelný archiv dokumentů uchovávaný „přírodních“ (tj. bez klimatizace) podmínkách v historické věži uprostřed nádvoří zámku.

Od Cabinetu ke Kabinetu_4Od Cabinetu ke Kabinetu_6

I proto mohl současný enolog a správce zámku Dr. Rowald Hepp před pěti lety uspořádat oslavu 800 let nejstaršího záznamu o prodeji vína v Evropě a asi i na světě. Jak říká Dr. Hepp – možná jsou starší vinařství a obchody, ale my Němci uschováváme doklad.

Od Cabinetu ke Kabinetu_2

Kategorie „Kabinett“ pro vína s přívlastkem se časem rozšířila nejen po Německu a zůstala spojená především s odrůdou Ryzlink. Toto kulturní dědictví je zárukou autenticity v dnešní době globalizace.

 

Celý článek »

K.F.Groebe ve Vinografu

Dne 28. května jsme pořádali ve Vinografu na Senovážném náměstí prezentaci vinařství K.F. Groebe z Rheinhessenska za účasti Frize Groebeho, současného majitele tohoto rodinného vinařství, které bylo založeno roku 1763, což připomíná i etiketa jednoho z jejich ryzlinků.
Fritz nám napřed představil jeho Silvaner trocken 2014, lehké svěží vína na rychlé vypití do dvou let. Pak už přišly na řadu ryzlinky, hlavní odrůda vinařství (70 % plochy a rozloze 9 ha).

Celý článek »

Návštěva vinného baru v Paříží

Navštívilli jsme PAŘÍŽ  -  REDD wine bar v ulici 28, rue Saint Sauveur Markéty a Roba a přinásíme vám pár fotografií

atmosféry, kterou jsme tam zažili. Velmi doporučujeme, až pojedete do Paříže.

REED vinny bar Paříž_2

 

Celý článek »