Přihlášení do Eshopu

Vinaři a Vinařství Rheingau

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

libanon_20170519_1925932787.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Vinná oblast Rheingau - Německo

Rheingau, relativně malá oblast ležící na severním břehu Rýna mezi Hochhaimem a Lorchem na svazích hory Taunus, je klíčovou oblastí německého vinařstvíNěmecko má 13 vinařských regionů (Baden, Württemberg, Hessiche Bergstrasse, Franken, Rheinpfalz, Rheinhessen, Nahe, Rheingau, Mittelrhein, Mosel-Saar-Ruwer, Ahr, Sachsen a Saale/Unstrut). Jak vidno až na výjimky je německé vinařství soustředěno kolem Rýna a jeho přítoků, proto je Rheingau i centrem geografickým, ale především historickým a pěstitelským. Zde se zrodily základní pojmy současného německého vinařského zákonodárství. Zde byla vyrobena první Spätlese (pozdní sběr) ze sklizní vysoce zralých hroznů, právě tak jako první Trockenbeerenauslese (hrozinkový výběr), pýcha každého vinaře, který toto víno má ve své nabídce. Na půdě složené ze sprašejílu a zvětralé břidlice se daří ryzlinku jako nikde jinde na světě. Vína z Rheingau jsou skvělá jak mladá, svěží a pikantní s nádhernou kyselinkou a elegantním buketem, zejména suchá a polosuchá vína z kategorie Qualitätswein (jakostní vína) a Kabinett, tak mají i velký potenciál k dlouhodobému zrání, což se samozřejmě týká především vín s vyšší cukernatostí, ale zkuste někdy experiment se suchým Kabinettem, budete překvapeni.

Samozřejmě se v této oblasti pěstují i jiné bílé odrůdy než Riesling, například Kerner stojí určitě za ochutnání, ale ty Rheingau neproslavily.

Nepřehledněte článek o Přehledu klasifikace německých vín podle stupně cukernatosti

a také doporučujeme článek o Klasifikaci německých vín z Rheingau - Charta a VDP