Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_7_20171028_1702544218.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Klasifikace německých vín z Rheingau - Charta a VDP

Vinaři, kteří sami na sebe a na svá vína mají vyšší nároky než jsou předepsané německým vinařským zákonem si stanovili kritéria pro členství v exkluzivních společenstvích. Zatímco VDP jsou kritéria stanovená na jednotlivá vinařství a technologie, Chartová vína splňují kritéria spojená s vinicí (limitovaný výnos) a chuťové zařazení po nezávislé degustaci „naslepo".

 

Systém kategorizace apelací typický pro německou důkladnost a touhu po pořádku má své příznivce i odpůrce. Odpůrci tvrdí: skvělá vína, 20 dobrých až vynikajících ročníků za sebou, čisté, svěží aroma a chuť spolu s nízkým obsahem alkoholu by mělo znamenat ideální kritéria pro moderního konzumenta. Proč tedy německá vína neovládla celosvětový trh bílých vín, či alespoň na něm nejsou dominantní?
Odpověď: neznají apelace francouzského typu: Village, Premier Cru, Grand Cru atd. To je sice pravda, ale na druhou stranu funguje bezpečně poměr cena – kvalita. Popravdě řečeno jsme za 20 let, kdy jezdíme za německými víny nevypili nic špatného, pouze slušná, dobrá, skvělá a vynikající vína.