Přihlášení do Eshopu

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

alsasko_4_20171028_1140349753.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Vinná oblast Burgundsko - Francie

Burgundsko, kraj bohatý na gastronomii a víno, je pro mnohé znalce a milovníky vína tou nejatraktivnější oblastí na světě, a z dobrých důvodů. Produkuje totiž nejlepší Chardonnay a Pinot Noir na světě. Můžete s tím nesouhlasit, ale nic s tím nenaděláte.

Půdní podložíBurgundsku je převážně vápenec a jíl, místy oblázkovité a se stopami železa, každopádně velmi rozmanité. Sousedící vinice mají často velmi odlišný půdní charakter, a to spolu s velkým množstvím domén a jejich rozmanitými názory na zpracování vína přináší širokou škálu chutí a vůní burgundských vín. Ke cti místních vinařů je nutno říct, že jejich vína jsou v drtivé většině dobré až vynikající. Pro zajímavost nabízíme i Aligoté, méně známou a méně prestižní, spíše doplňkovou burgundskou odrůdu (bílé) jako ukázku, jak se dá i relativně nevýznamné víno dobře zpracovat.

Do oblasti Burgundska se počítá i Chablis a Beaujolais. O nich zde pojednávat nechceme, protože nejsou v nabídce našeho e-shopu. Středem našeho zájmu je Côte-d'Or a jeho regiony Côtes de Nuits a Côtes de Beaune, nejprestižnější vinné oblasti Burgundska.


Zde naleznete článek o klasifikaci burgundských vín