Přihlášení do Eshopu

Vinaři a Vinařství Mosel

KONTAKTY

Riesling & Co.
U Nikolajky 9 (ve dvoře)
Praha 5 - Smíchov

Objednávky:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631

Degustace:
Email: info@tichavina.cz
nebo
tel.: +420 777 768 631
tel.: +420 777 768 633

Eshop: eshop.tichavina.cz

PRODEJNÍ DOBA

Objednávky vyřizujeme prostřednictvím e-shopu, e-mailu nebo telefonicky.

Objednaná vína si můžete vyzvednout, po předchozí domluvě mailem info@tichavina.cz nebo telefonicky 777 768 631, v recepci Filmprint, Puchmajerova 11, Praha 5,stanice metra B Jinonice nebo vám je v Praze doveze kurýr, mimo Prahu Česká pošta

Fotky z degustací a cest za vínem

libanon-cesta_za_libanonskym_vinem_13_20170519_2086494880.jpg

Vážení klienti,

pokud by nastal problem s vaší objednávkou přes náš

e shop, můžete poslat svou objednávku přes naši mailovou adresu:

info@tichavina.cz.  Děkujeme

 

 

 

 

Vinná oblast Mosel - Německo

Tento světoznámý region se nachází na březích Mosely a jejích přítoků Ruweru a Saary. Je to kouzelné místo s vinicemi pnoucími se do prudkých strání až závratně příkrých kopců. Na každé plošince břidlicovitého podloží bohatého na minerály, které dodávají místním vínům nezaměnitelnou chuť, rostou révové keře. Někdy se člověk diví, jak se k nim při kultivaci a sběru vinaři dostanou. Leccos pochopíte, když si prohlédnete systémy lanovek pnoucích se po příkrých svazích, ze kterých vás až jímá závrať. Určitě nezatoužíte se na místních lanovkách svézt.

Zdejší vína jsou rozdělena do stejných apelací jako jejich příbuzní z RheingauMoselský Riesling (dovolte mi pro zjednodušení vynechávat přítoky) je velmi atraktivní již mladý, což je paradoxně na úkor zkoumání jeho potenciálu ke zrání, avšak vína z vydařených ročníků tento potenciál rozhodně mají. Kabinetty dosahují vynikajících kvalit po šesti a více letech, Spätlese po dvanácti, Auslese či Beerenauslese mohou zrát snad do nekonečna. Zůstávají překvapivě plná, zatímco vína této kategorie z některých jiných oblastí bývají tenká až plochá.
Za pozornost stojí místní starodávná odrůda Elbling.

Pravdou je, že vinařství v této oblasti jsou díky dynamickému rozvoji nevyrovnaná. Je třeba vědět, která vinařství mají stabilní výsledky a vína nejvyšší kvality. Pokud toto víte, můžete najít nádherná vína za dostupné ceny.